Національний музей імені Андрея Шептицького
Logo Національний музей імені Андрея Шептицького
 

"Національний музей імені Андрея Шептицького" адрес и контакты:

Адрес:
Полное название: Національний музей імені Андрея Шептицького
Категории:
 • Музеи Львова
 • Время работы:Вт - Вс: 10:00 - 18:00

  Последние новости

  Все новости
   

  Виставка Іларіон Свєнціцький і Національний музей: проекція в майбутнє

  Виставка Іларіон Свєнціцький і Національний музей: проекція в майбутнє
  Добавлено 2016-04-05 20:44:43

  7 квітня 2016 року в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького (пр. Свободи, 20) відбудеться відкриття виставки «ІЛАРІОН СВЄНЦІЦЬКИЙ І НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЗЕЙ: ПРОЕКЦІЯ В МАЙБУТНЄ». Експозицію формують ...

   
  Читать Дальше
   

  Ніч у Львові 2015

  Ніч у Львові 2015
  Добавлено 2015-10-27 11:04:59

  Фестиваль Ніч у Львові 2015 відбудеться 4, 5, 6 грудня. Програма фестивалю буде опублікована згодом Однією з туристичних цікавинок Львова стали нічні екскурсії. Так культурне життя ...

   
  Читать Дальше
   

  Виставка Олега Мінька Ретроспекція у Львові

  Виставка Олега Мінька Ретроспекція у Львові
  Добавлено 2015-03-06 16:47:00

  Виставка Олега Мінька "Ретроспекція" у Львові діятиме у Національному музеї імені Андрея Шептицького з 6 по 31 березня 2015 року. Виставки малярства Олега Мінька (1938-2013) - виставка одного із знакових ...

   
  Читать Дальше
   

  Національний музей імені Андрея Шептицького

  Національний музей імені Андрея Шептицького у Львові – одна з найвизначніших в Україні скарбниць пам’яток національної культури і мистецтва.

  Закладений 1905 року митрополитом Андреєм Шептицьким спочатку як приватна фундація за назвою «Церковний музей», а з 13 грудня 1913 року урочистим актом переданий у дар українському народові як Національний музей у Львові.

  Роботу з організації музею й укомплектування збірок очолив Іларіон Свєнціцький, відомий історик, славіст і мистецтвознавець, довголітній директор музею (1905-1952).

  На сьогодні фонди музею налічують понад 100 тис. одиниць збереження, репрезентуючи вікові традиції розвитку українського мистецтва та національної культури.

  Предметом особливої гордості є найбільша й найповніша в Україні колекція середньовічного українського сакрального мистецтва XII-XVIII століть. Це ікони, скульптура, рукописи і стародруки, декоративна різьба, металопластика та гаптовані церковні тканини. Найбільш багатогранно у збірці музею представлена ікона XIV-XVIII ст., здебільшого з теренів Західної України.

  Епохи українського ренесансу та бароко представлені у творчості Івана Рутковича (Жовківський іконостас XVII ст.) і Йова Кондзелевича (Богородчанський іконостас, 1698-1703).

  Вартісні пам’ятки писемної культури зосереджені у збірці рукописів та стародруків, формування якої розпочалося від часу заснування музею. Основу збірки заклали зразки, подаровані митрополитом А.Шептицьким, а її поповнення на науковій основі було продовжене професором І.Свєнціцьким. Збагатили колекцію і дари діячів культури та просвіти, духовних осіб, а також скарби із збірок Ставропігійського інституту, Львівської Греко-Католицької Митрополії та Капітули, товариства „Просвіта”, НТШ, Народного дому, Богословського наукового товариства, бібліотеки оо. Василіян, переданих до музею після 1939 року.

  Водночас у фондах музею зберігаються шедеври й таких митців європейського значення, як Пінзель, Полейовський, Філевич та інші. Дуже вартісною у колекціях є підбірка української народної та професійної гравюри XVII-XVIII ст.(близько 1000 одиниць збереження).

  Розвиток українського мистецтва XIX – початку ХХ століть репрезентує збірка творів живопису художників Наддніпрянської та Західної України.

  Гордістю музейної колекції є низка оригінальних творів Тараса Шевченка.

  У збірці творів XIX – поч. ХХ ст. – мистецька спадщина класиків української образотворчості К.Устияновича, Т.Копистинського, С.Васильківського, Ф.Красицького, А.Манастирського, І.Труша, О.Кульчицької, а також твори митців, чиї імена були надовго викреслені з духовної скарбниці українського народу, - М.Бойчука, М.Сосенка, Л.Ґеца, П.Холодного.

  На окрему увагу заслуговують зібрання творів народного мистецтва, які формувалися уже в перші роки існування музею. Сьогодні вони налічують понад 20 тис. одиниць і представляють усі типологічні різновиди та жанри народного мистецтва, обіймаючи період XVII-XX ст. Це вироби з кераміки, кості, металу, тканини, вишивка, різьба по дереву, народний одяг, писанки, витинанки, малювання на склі.

  "Національний музей імені Андрея Шептицького" находится по адресу: г. Львів, проспект Свободи, 20. На этой странице Вы можете посмотреть контакты (телефон) компании "Національний музей імені Андрея Шептицького", оставить свой отзыв, посмотреть карту проезда к улице "г. Львів, проспект Свободи, 20"! Если Вам нравится "Національний музей імені Андрея Шептицького" Вы можете поделиться ссылкой с друзьями, а также добавить в свой справочник!

   
   

  Отзывы & Вопросы (0)

  Чтобы оставить отзыв нужно войти в систему!
   

  Представитель компании:

  Это ваша компания? Я представитель

  Несколько ближайших мест

  Національний музей імені Андрея Шептицького 0 км.
  Львівська Філармонія 0,64 км.
  Галерея ФілАрт 0,649 км.
  Мистецька галерея Зелена Канапа 0,214 км.
  Львівський національний академічний театр опери та балету Оперний театр 0,165 км.
  Виставковий комплекс Львівський Палац Мистецтв 0,659 км.
  Кінотеатр Кінопалац Копернік 0,498 км.
  Львівський Муніципальний театр 0,857 км.
  Адміністративний будинок Львівська ратуша 0,29 км.
  Памятник Тарасу Шевченку 0,12 км.
   
   
   
   
  © 2008 Glo.UA. - Сеть городских порталов. Правила О Нас Реклама Контакты