Стрийський парк
Logo Стрийський парк
 

"Стрийський парк" адрес и контакты:

Адрес:
Полное название: Парк Стрийський парк
Еще названия:Парк Кілінського, Стрыйскый
Категории:
 • Парки Львова
 • Районы Львова Франковсккий район

  Последние новости

  Все новости
   

  Забіг Санта Клаусів у Львові

  Забіг Санта Клаусів у Львові
  Добавлено 2016-12-26 16:53:51

  31 грудня 2016 року о 10.00 відбудеться Забіг Санта Клаусів у Львові у Стрийському парку. Вхід - вільний. ...

   
  Читать Дальше
   

  Танцювальний фестиваль Brain Vibes Day 2016

  Танцювальний фестиваль Brain Vibes Day 2016
  Добавлено 2016-07-08 22:53:03

  9-10 липня відбудеться Танцювальний фестиваль Brain Vibes Day у Львові. Програма: 10:00 - 13:30 - Підтвердження реєстрації. 10:30 - 12:00 - Hip hop майстер-клас від Chex  12:00 - 13:30 - Hip hop майстер-клас ...

   
  Читать Дальше
   

  Дитячий благодійний фестиваль Свято для кожної дитини від Ovatio! Kids!

  Дитячий благодійний фестиваль Свято для кожної дитини від Ovatio! Kids!
  Добавлено 2016-05-19 17:58:26

  22 травня 2016 року выдбудеться Дитячий благодійний фестиваль анімації та розваг Свято для кожної дитини від Ovatio! Kids! у Срийському парку м.Львів. В програмі: Анімаційні програми для дітей різного ...

   
  Читать Дальше
   

  Парк Стрийський парк

  Стрийський парк (Парк Кілінського) — один із найстаріших та найгарніших парків Львова, пам'ятка садово-паркового мистецтва національного значення, що знаходиться у місцевості Софіївка Галицького району. Вважався найгарнішим парком міжвоєнної Польщі.

  Парк Стрийський займає 52 з невеличким гектари, знаходиться у Франківському районі Львова, між вулицями Івана Франка, Стрийською, Уласа Самчука і Козельницької. Складається з трьох ландшафтних частин:

  зона нижніх партерів — по дну балки

  лісопаркова зона — на схилах балки

  верхня тераса, яка фактично є територією колишньої виставки «Східні торги» (пол. Targi Wschodnie)

  Основою планування паркової території є глибока ерозійна долина, якою протікав струмок Сорока (ліва притока Полтви); тепер тут пішохідна доріжка, яка зв'язує верхню терасу з нижньою частиною парку.

  У Стрийському парку налічується понад 200 видів дерев і рослин, є оранжерея, альпінарій, платанова і липова алеї. Тут зростають червоний дуб, тюльпанове дерево, магнолія, сосна Веймутова, японський бузок, маньчжурська аралія, гінкго дволопатеве.

  Оранжерея

  Біля головних воріт знаходиться ставок з лебедями. У парку є також спортивні корпуси Львівської політехніки (розташовані в будівлях колишнього Палацу Мистецтв та Рацлавицької панорами), головний корпус Української академії дизайну, кінотеатр «Львів», три ресторани, Львівська торгово-промислова палата.

  Історія

  У 1887 році Рада міста Львова розглядала питання спорудження у Львові пам'ятника Яну Кілінському — одному з учасників повстання під проводом Тадеуша Костюшка. Місцем спорудження було призначено парк, який отримав назву на честь Кілінського, однак назва «Стрийський парк» виявилася більш популярною та пройшла випробовування часом. Стрийський парк був запроектований відомим майстром садово-паркового мистецтва інженером міських плантацій Арнольдом Рьорінґом (нім. Arnold Rohring) в 1876—1877 роках на території колишнього, так званого «першого», Стрийського кладовища закритого у 1823 році. Парк було закладено у 1879 році.

  В 1879 році за ініціативою міського радника Станіслава Немчиновського розпочато облаштування парку. Було висаджено 40000 дерев: смереки, клени, явори, екзотичні породи, такі, як червоний дуб, тюльпанне дерево, червонолистий бук, гінкго. Вже у 1888 році розпочалася робота над спорудженням монументу, що було доручено відомому скульптору Юліану Марковському. З Миколаєва до Львова була доставлена кам'яна брила, з якої скульптор мав виконати в Стрийському парку пам'ятник Кілінському. Пам'ятник був відкритий 18 червня 1895 року.

  В ті часи парком була лише нижня частина сучасного парку. Верхня була пустирем. На ній, у 1894 році була проведена Крайова виставка, до якої були збудовані численні виставкові павільйони. До цієї події у Львові було відкрито електричний трамвай, а до території було підведено трамвайну колію.

  З 1922 року до початку Другої світової війни в парку працювала виставка-ярмарок «Східні торги», до якої підвели вузькоколійні залізничні шляхи для доставки вантажів і пасажирів від станції Персенківка. Про цю щорічну виставку згадує Станіслав Лем. У 1930-х роках тут побудували вежу для радіопередач.

  У 1951 році вузькоколійні шляхи, що використовувалися для обслуговування «Східних торгів» частково розібрали, а частково використали для створення Львівської дитячої залізниці.

  У 1952 році головний вхід у парк прикрасили легкою аркою корінфського ордеру за проектом радянського архітектора Г. Швецького-Вінецького. У радянський період територію парку збільшили за рахунок пустирів і невживаних ділянок, встановили чавунну огорожу, посадили нові породи дерев і чагарників.

  У 2008 році у верхній частині Стрийського парку було відкрито перший в Україні скейт-парк. У 2009 році на кошти, виділені урядом Республіки Польща, було реставровано пам'ятник Яну Кілінському.

  "Парк Стрийський парк" находится по адресу: м. Львів. На этой странице Вы можете посмотреть контакты (телефон) компании "Стрийський парк", оставить свой отзыв, посмотреть карту проезда к улице "м. Львів"! Если Вам нравится "Стрийський парк" Вы можете поделиться ссылкой с друзьями, а также добавить в свой справочник!

   
   
   

  Представитель компании:

  Это ваша компания? Я представитель

  Несколько ближайших мест

  Парк Стрийський парк 0 км.
  Памятник Яну Кілінському 0 км.
  Парк Імені Богдана Хмельницького 0,671 км.
  Музей Станіслава Людкевича 0,836 км.
  Музей Літературний Львів першої половини ХХ в. 0,92 км.
  Львівський літературно-меморіальний музей Івана Франко 0,377 км.
  Державний меморіальний музей Михайла Грушевського 0,291 км.
  Дитяча залізниця 0,252 км.
 • Парки Франковсккий район
 •  
   
   
   
  © 2008 Glo.UA. - Сеть городских порталов. Правила О Нас Реклама Контакты