Правила на ринку "автоцивілки" будуть посилені

 
Добавлено: 2012-02-16 14:13:58 Статьи Бизнес и Финансы
Кількість страховиків на ринку "автоцивілки" скоротиться, а їх послуги - подорожчають, якщо парламент затвердить в другому читанні відповідний законопроект
 

Кількість страховиків на ринку "автоцивілки" скоротиться, а їх послуги - подорожчають, якщо парламент затвердить в другому читанні законопроект N9462 в редакції, схваленій вчора профільним комітетом. Документ підвищує поріг входу страхових компаній на ринок ОСЦПВ і "зеленої карти" вдесятеро, а відрахування на зміст Моторного (транспортного) страхового бюро - удвічі. Втім, споживачам обіцяють зберегти популярну зараз систему знижок "бонус-малус".

Вчора комітет Верховної ради з питань фінансів, банківської діяльності, податкової і митної політики ухвалив рішення рекомендувати схвалити в другому читанні законопроект N9462, що істотно міняє правила обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності автовласників (ОСЦПВ). В порівнянні з прийнятою в першому читанні версією документа, в ньому знову посилено вимоги до страховиків на ринках ОСЦПВ і "зеленої карти", а також умови членства в Моторному (транспортному) страховому бюро (МТСБУ).

Пропонується, щоб у разі виключення страховика з членів бюро Нацкомфінуслуг автоматично зупиняла дію ліцензії. Зараз регулятор робить це тільки у разі знаходження порушень в діяльності страховика. Нагадаємо, в кінці 2011 року ЗАТ "Українська екологічна страхова компанія" і ПАТ "УСК "Інвестсервіс"" не змогли виконати свої зобов’язання по договорах "зеленої карти", після чого їх членство в МТСБУ було припинене. Рішення за ліцензією "Інвестсервіса" регулятор ухвалив тільки опісля два тижні.

Крім того, отримання статусу асоційованого і повного члена МТСБУ стане дуже витратним. Зараз для отримання статусу асоційованого члена, що має право займатися продажем полісів ОСЦПВ, компанія повинна направити до фонду захисту потерпілих мінімум 100 тис. євро. За ініціативою депутата Андрія Пінчука (Партія регіонів), розмір внеску буде збільшений до 1 млн євро (у першому читанні пропонувалося 300 тис. євро). Вимоги до повних членів, що дає право продавати також поліси "зеленої карти" (міжнародні договори), виростуть з 200 тис. євро до 2 млн євро (500 тис. євро).

Несподіваною виявилася пропозиція по збільшенню відрахувань страхових компаній на зміст бюро. "Розмір фонду фінансування діяльності МТСБУ не може бути менше, ніж 2% від страхових премій по договорах ОСЦПВ за попередній рік", - мовиться в пропозиції пана Пінчука, яка було враховано комітетом. По останніх даних бюро, в січні-жовтні 2011 року було зібрано премій на 1,82 млрд грн (+42,4%). Враховуючи такі темпи зростання, за підсумками 2011 року страховики могли зібрати 2,44 млрд грн. Таким чином, 2% відрахувань складуть 48,8 млн грн. Поточний бюджет МТСБУ, за словами його членів, складає 18 млн грн. По їх прогнозах, він дійсно виросте до 40-50 млн грн. В ході обговорення президент Української федерації страхування Олександр Завада заявив про необхідність прописати в законі те, що управління цими засобами повинне здійснюватися всіма членами бюро. Глава комітету Віталій Хомутинник обіцяв обговорити цю ідею.

Зміни торкнуться і споживачів послуг страховиків. У першій редакції закон передбачав відміну системи "бонус-малус", що дозволяє робити знижки клієнтам з великим досвідом беззбиткового водіння. Ідея її відміни виникла у депутатів для зменшення демпінгу на ринку, але тепер парламентарії передумали. При цьому Андрій Пінчук вирішив підтримати компанії, з якими клієнти розривають договори до закінчення їх терміну дії. Страхувальникам не повертатимуть частину платежу за період, коли страховка більше не діятиме.

Учасники ринку обурені збільшенням відрахувань в МТСБУ. Особливо великі витрати понесуть крупні компанії. "Це витрачання на бюрократичний апарат, який якісно нічого не принесе. Стан страхових компаній від цього точно не покращає", - вважає голова правління СГ ТАС Дмитро Гріцута. З ним погоджується голова правління АСК "Інго Україна" Ігор Гордієнко: за його словами, 18 млн грн "більш ніж достатньо для забезпечення роботи бюро". При цьому в компаніях не виключають, що додаткові відрахування будуть закладені у вартість полісів.

При цьому всі підтримують збільшення внесків до фонду захисту потерпілих. За словами генерального директора СК "Насту" Павла Литвина, дана ініціатива дозволить очистити ринок від "одноднівок". Генеральний директор СК "Днепрінмед" Наталія Белінськая вважає, що результатом посилювання стане скорочення кількості учасників ринку ОСЦПВ з 86 до 50. "Сума в 1 млн євро здійснима, але повинен бути перехідний період", - відзначає пан Литвин. На виконання цієї норми компаніям відведуть полгода після набуття чинності закону.

 
 
 
 
 

Отзывы & Вопросы (0)

Чтобы оставить отзыв нужно войти в систему!
 
 
 
 
© 2008 Glo.UA. - Сеть городских порталов. Правила О Нас Реклама Контакты