"Львівська обласна універсальна наукова бібліотека" адрес и контакты:

Адрес:
Телефон:+380 322 356 964
Полное название: Бібліотека Львівська обласна універсальна наукова бібліотека
Еще названия:ЛОУНБ
Категории:
 • Библиотеки, Архивы Львова
 • Сайт:http://www.lounb.lviv.ua
  Районы Львова Галицкий район

  Бібліотека Львівська обласна універсальна наукова бібліотека

  Історія установи розпочалася 1940 р., коли після великої роботи з упорядкування бібліотечних фондів було відкрито Львівську державну обласну бібліотеку для дорослих. Датою її заснування вважається 8 травня 1940 р. Новостворена обласна бібліотека була розміщена в центрі міста на площі Галицькій, 10 — за цією адресою вона знаходилась майже півстоліття (до 1999 р.), у будинку, який вважається пам’яткою архітектури першої половини XVIII ст. Історія його існування пов’язана з іменами графа Потоцького, графів Бельських, Коморовських, Уляницьких, Бесядецьких, які були його останніми приватними власниками. А далі перебудований за проектом архітектора Шмідта палац належав міській управі (магістрату). До Першої світової війни в ньому містилася Вистава крайового промислу, а потім Торговельна палата.

  На час відкриття бібліотечний фонд закладу налічував 100 тис. одиниць друку різними мовами, численні видання класичної літератури мовами народів світу, рукописи, оригінали. Фонд бібліотеки містив книги, подаровані Київською обласною бібліотекою, бібліотеками Одеси, Харкова, східних областей України. У книгозбірні був обладнаний загальний читальний зал, зал для студентів, зал періодичних видань. Діяв методичний кабінет, довідково-бібліографічний відділ.
  Бібліотека мала 22 штатних працівники, в основному це були випускники Харківського державного бібліотечного інституту, Одеського, Ніжинського та інших технікумів. Очолював обласну бібліотеку для дорослих молодий директор Шерман.

  Роки війни руйнівною хвилею пройшлися залами книгозбірні, яка була повністю розграбована і знищена.
  ЛОУНБ відновила свою роботу після визволення міста від гітлерівських окупантів. На той час у ній не було жодної книги. Фонд формувався виданнями польською, німецькою, французькою та іншими мовами і складався із залишків фондів бібліотек, пограбованих німецько-фашистськими загарбниками. На початку 1945 р. він вже становив 78 тис. одиниць, а протягом року збільшився майже вдвічі. Відчутну допомогу у поповненні фонду надали бібліотеки Києва, Харкова, інших міст, Державний фонд літератури, заснований у 1943 р.
  Було створено відділ обробки і каталогізації літератури, абонемент, читальний зал, довідково-бібліографічний відділ. З жовтня 1945 р. почав працювати відділ міжбібліотечного і заочного абонемента. У 1945 р. кількість читачів становила 20 тис., книговидача — 174,1 тис. примірників. Обласна бібліотека для дорослих першою серед бібліотек західних областей України відновила у 1945 р. роботу методичного кабінету і почала надавати допомогу бібліотекам області.
  У перші повоєнні місяці бібліотекою керувала Наталія Сидоренко, а згодом упродовж 40 років директором була Надія Косенко (1905—1992), яка до того очолювала Полтавську бібліотеку для дорослих.
  Статус бібліотеки теж зазнавав змін:


  1940—1955 рр. — Львівська державна обласна бібліотека для дорослих;
  1955—1966 рр. — Львівська державна обласна бібліотека ім. Я. Галана;
  1966—1989 рр. — Львівська державна обласна універсальна наукова бібліотека ім. Я. Галана;
  1989—2003 рр. — Львівська державна обласна універсальна наукова бібліотека;
  з кінця 2003 р. — Львівська обласна універсальна наукова бібліотека.

  З 2000 р. ЛОУНБ знаходиться на проспекті Шевченка, 13. Споруда на площі Галицькій, 10, яка більше ста років не знала жодної реконструкції (фонди нарощувалися, а приміщення не розширювалося), опинилася в аварійному стані і була визнана службами технагляду "небезпечною для перебування персоналу і відвідувачів". Дев’ять років бібліотека боролася: судилася, проводила ремонтні роботи, перевозила і рятувала унікальні фонди. Ці дев’ять років для неї були другими "повоєнними" роками.

  "Бібліотека Львівська обласна універсальна наукова бібліотека" находится по адресу: Львів, пр-т Шевченка 13. На этой странице Вы можете посмотреть контакты (телефон) компании "Львівська обласна універсальна наукова бібліотека", оставить свой отзыв, посмотреть карту проезда к улице "Львів, пр-т Шевченка 13"! Если Вам нравится "Львівська обласна універсальна наукова бібліотека" Вы можете поделиться ссылкой с друзьями, а также добавить в свой справочник!

   
   
   

  Представитель компании:

  Это ваша компания? Я представитель

  Несколько ближайших мест

  Фотошкола Студія 111 0,549 км.
  Бібліотека Львівська обласна універсальна наукова бібліотека 0 км.
  Центр иностранных языков Цель 1,045 км.
  Дитячий центр Кузя 0,292 км.
  Школа Just in Time 0,714 км.
  Центр іноземних мов Concorde 0,553 км.
  Архівний відділ Львівської міської ради 0,513 км.
  Бібліотека №13 0,08 км.
  Бібліотека Для дорослих №5 ім. А.Церетелі 0,504 км.
  Бібліотека Для дітей №21 0,539 км.
 • Библиотеки, Архивы Галицкий район
 •  
   
   
   
  © 2008 Glo.UA. - Сеть городских порталов. Правила О Нас Реклама Контакты