Правда про лазерну корекцію зору

 
Добавлено: 2014-07-18 13:23:46 Статьи Красота & Здоровье
Розвіяння міфів про лазерну корекцію зору у статті журналу "ЕГОЇСТ"
 

"ЕГОЇСТ", № 3 (21)2014

Погляди на лазерну корекцію різноманітні і часто суперечливі. Понад 30 мільйонів людей у всьому світі покращили свій зір за допомогою лазерної корекції. Прихильники стверджують, що будь-яку проблему із зором можна легко виправити з допомогою лазеру. Скептики, навпаки, озвучують необґрунтовані ризики незворотної втрати зору, і говорять про лікарів-офтальмологів, яких, незважаючи на існування такої досконалої технології, часто можна побачити в окулярах. Дехто вважає, що після виконання лазерної корекції заборонено займатися спортом та виконувати важкі фізичні навантаження. Ще одна «страшилка» - мовляв, лазером можна пропалити око наскрізь.

Обидві точки зору не відповідають дійсності. Лазерна корекція зору забезпечує дивовижні результати, хоча і має певні обмеження: з її допомогою можна усунути лише короткозорість, далекозорість, або астигматизм. Крім цього, лазерна корекція підходить далеко не кожному, з огляду на деякі особливості будови ока (наприклад, “тонка” рогівка).  Якщо ж говорити про ризики, то вони, звичайно, присутні, проте у випадку лазерної корекції ці ризики є мінімальними. Про це свідчить той факт, що лазерна корекція дозволена для виконання одночасно на обох очах, і вже через декілька годин Ви повертаєтесь до звичного способу життя.         

Після проведення лазерної корекції справді рекомендують обмежити важкі фізичні навантаження протягом 2-х тижнів. Хоча, якщо у Вас короткозорість високого ступеню (понад 6 діоптрій), то займатись, наприклад, важкою атлетикою все ж не варто (через високий ризик відшарування сітківки) навіть без проведення лазерної корекції. Як правило, не рекомендують робити корекцію і тим, хто професійно займається силовими контактними видами спорту, де мають місце травми ока. А от все інше – будь ласка: від дайвінгу до стрибків з парашутом і заняття альпінізмом. На користь безпеки, тривалості і надійності результатів процедури лазерної корекції свідчить і той факт, що, наприклад, у США ця процедура виконується військовим і рекомендована агенцією NASA.

Аномалії рефракції, що є причиною низької гостроти зору, можна також коригувати за допомогою окулярів чи контактних лінз, і багатьох таке рішення влаштовує. Проте зростає кількість людей (особливо серед активної, спортивної молоді), яким користування окулярами чи лінзами створює дискомфорт, або ж взагалі не підходить у зв’язку з професійною діяльністю чи захопленнями.  Саме вони найчастіше звертають увагу на лазерну корекцію, як спосіб позбутись зайвих обмежень.

Принцип лазерної корекції полягає у зміні оптичної сили рогівки для оптимального фокусування і отримання чіткого зображення на сітківці. Головний інструмент хірурга  при цьому – ексимерний лазер, який працює у повністю автоматичному режимі протягом декількох секунд. Лазер генерує короткі наносекундні імпульси, які змінюють кривизну рогівки. Для проведення корекції використовується спеціальний лазер з фіксованою довжиною хвилі ультрафіолетового діапазону, який фокусується виключно на передній частині ока (рогівці), тому ризик пошкодження подальших структур є неможливим.

Існує дві основні технології лазерної корекції: PRK (від «photorefractive keratectomy» - фоторефракційна кератектомія) і LASIK («laser assisted in situ keratomileuses» - лазерний кератомілез).  

Якщо застосовується PRK, тоді спершу видаляють поверхневий шар епітелію, а потім виконують лазерну корекцію. Після завершення процедури на рогівці залишається поверхневий дефект, для повної епітелізації якого і відновлення зору необхідно 3-4 дні. Протягом цього часу використовується захисна контактну лінза. Дана методика є, як правило, дешевшою, але вимагає довшої реабілітації, і зазвичай застосовується у пацієнтів з тонкою рогівкою.

У випадку LASIK спочатку за допомогою спеціального пристрою (мікрокератому) формується поверхневий лоскут товщиною 90-100 мікрон, який відхиляють у сторону. Наступним етапом виконується власне лазерна корекція, після чого лоскут повертають у початкове положення. Метод LASIK набагато популярніший, оскільки на відміну від PRK епітелій рогівки не пошкоджується, практично немає неприємних відчуттів, реабілітація проходить значно швидше, і вже наступного дня пацієнт отримує максимальну гостроту зору.

На основі цих технологій розроблено багато інших методик (LASEK, Custom LASEK/PRK, ASA (“Advanced Surface Ablation”), Epi-LASIK, OptiLASIK та ін.).  Особливості цих методів - у вдосконаленні окремих елементів процедури, або у більш гнучкому пристосуванні до індивідуальних потреб пацієнта. Наприклад, технологія OptiLASIK з допомогою так званого «хвилевого фронту» враховує індивідуальні особливості поверхні рогівки ока і дозволяє виконати лазерну корекцію зору справді на «персоналізованому» рівні. Технології розвиваються і надалі, однак уже сьогодні можна говорити про те, що лазерна корекція, за умови ретельних попередніх обстежень, є безпечною і високо прогнозованою процедурою.

Якщо Ваш зір недосконалий, а окуляри чи лінзи заважають, спричиняють дискомфорт, чи й просто «не Ваш метод», лазерною корекцією варто зацікавитись детальніше. Часто у відповідь на запитання «Які Ваші враження після лазерної корекції?», можна почути: «Потрібно було зробити це раніше».

 
 
 
 
 

Отзывы & Вопросы (0)

Чтобы оставить отзыв нужно войти в систему!
 
 
 
 
© 2008 Glo.UA. - Сеть городских порталов. Правила О Нас Реклама Контакты